Fotel Sits Polly
Opis
Opis ogólny
Fotel Polly to element kolekcji zaprojektowanej z myślą o elegancji i komforcie, łączący klasyczne detale z nowoczesnym charakterem. Kolekcja Polly obejmuje sofy, narożniki, pufy oraz fotele — mają one spójny język projektowy, w którym płynnie połączone oparcie i podłokietniki tworzą miękką, otulającą formę.
Cechy wyróżniające:
-
Trzy warianty komfortu do wyboru: Classic, Standard i Lux, które różnią się stopniem miękkości i typem wypełnienia.
-
Wypełnienie z pianki poliuretanowej (wysokoelastycznej) oraz w niektórych wariantach poduszki wypełnione mieszanką pierza oraz kulek silikonowych.
-
Poszycie może być stałe lub luźne (na rzepy), w zależności od wybranej wersji tkaniny lub skóry.
-
Rama wykonana z drewna certyfikowanego, nogi z drewna lub metalu, w różnych wykończeniach i kolorach.
-
Dwie szerokości dostępne: wersja standardowa oraz wersja szeroka („Wide”) dla większej przestrzeni siedziskowej.
-
Możliwość dostosowania detali — wybór nóg, materiałów obicia i wariantów komfortu – co powoduje, że każdy egzemplarz może być nieco inny.
-
Producent realizuje zamówienia na fotel Polly na indywidualne zamówienie — dlatego ostateczny wymiar, wykończenie i waga mogą się minimalnie różnić od typowych wartości katalogowych.
Dane techniczne / wymiary
Poniżej najczęściej podawane parametry techniczne fotela Polly, w wariantach standardowych:
| Parametr | Wartość / wariant |
|---|---|
| Szerokość całkowita (wersja standard) | 98 cm |
| Szerokość całkowita (wersja szeroka / „Wide”) | 118 cm |
| Głębokość całkowita | 102 cm |
| Wysokość całkowita | 81 cm |
| Wysokość siedziska | 44 cm |
| Głębokość siedziska | ~ 58 cm (w wersji szerokiej) |
| Waga | około 45 kg |
| Konstrukcja / rama | drewno certyfikowane + elementy konstrukcyjne tapicerowane |
| Wypełnienie | pianka poliuretanowa (wysokoelastyczna) |
| Wypełnienie poduszek | mieszanka pierza i kulek silikonowych lub w wersji twardszej – same kulki silikonowe / pianka |
| Obicie / poszycie | tkanina lub skóra; poszycie stałe lub luźne z rzepami |
| Nogi / podstawa | drewno lub metal |
| Dostępne wykończenia nóg drewna | dąb naturalny, dąb bielony, orzech, ciemny brąz, czarny |
| Poziomy komfortu | Classic, Standard, Lux |
| Tolerancje wymiarowe | niewielkie odchyłki mogą wystąpić w zależności od konfiguracji materiałów |
| Czas realizacji | zwykle kilka tygodni (na zamówienie) |
